DÁMSKÉ, PÁNSKÉ A
DĚTSKÉ KADEŘNICTVÍÚvodní stránka

Potřebujete ostříhat, obarvit vlasy, udělat melír či jenom vyfoukat vlasy?
Navštivte nás v Relax Centru Prostějov, rádi Vám poskytneme profesionální kadeřnické služby ...

Říká se, že vlasy jsou korunkou krásy, což pohledem na své okolí lze pouze potvrdit. Málokdo z nás si dovede představit svět bez rozmanitých forem, tvarů a barev účesů a také kadeřníků, kteří nám pomáhají s tímto základním bodem celkové vizáže.

Vlasy žen byl odjakživa způsob, jak vzbudit pozornost o ně, zalíbit se nebo zaujmout. Kolikrát se vlasy stávaly i prostředkem ke svádění mužů.

Krátké vlasy jsou sexy a hravé, a navíc je s nimi mnohdy méně práce než s těmi dlouhými, které se musí gelovat, tužit, lakovat, natáčet...

Dlouhé vlasy jsou naopak tím nejklasičtějším a také nejosvědčenějším stylem. Jsou krásné, přirozené, a navíc se s nimi dá vykouzlit nekonečné množství variací od ohonů, přes splétané copy až po drdoly, vždy dle účelu a příležitosti. Navíc dlouhé vlasy působí něžně žensky, což se mužům samozřejmě zamlouvá.

Vlasy jsou součástí lidského organismu a působí na ně stejně, jako na pokožku, různé klimatické podmínky (zima, vítr, sůl z mořské vody, slunce), chemické látky (znečištěné ovzduší, voda v plaveckých bazénech, trvalá ondulace nebo barva na vlasy), fyzické poškození (přílišně horké vysoušení, zmačkaní atd.) nebo různé fyzické zatížení organismu (těhotenství, choroba, stres). Člověku na hlavě roste průměrně 100 000 až 150 000 vlasů. Nejtenčí vlasy bývají světlé, kterých bývá většinou nejvíce. Silnější vlasy jsou hnědé a černé. Nejpevnější jsou vlasy zrzavé.

Kamil Štětař 2008-2013