DÁMSKÉ, PÁNSKÉ A
DĚTSKÉ KADEŘNICTVÍPéče o vlasy

Péče o suché vlasy

Moderní člověk žije ve velmi náročné době. Shon, stres a nedostatek odpočinku neprospívá nikomu. Snažíte se vypadat skvěle za každé okolnosti a v každé situaci. Staráte se o sebe od A do Z, ale vše může zkazit jedna drobnost a tou jsou suché vlasy. V dnešním uspěchaném světě je to problém žen i mužů.


Péče o mastné vlasy

Jak pečovat o mastné vlasy??
Mastné vlasy jsou oproti suchým vlasům potaženy slabou vrstvou tuku. Vlasy se začínají mastně třpytit a stále těžce popadávají. Mastné vlasy často bývají už jeden den po umytí opět potaženy touto tukovou vrstvičkou. Jemná regulace mazových žláz je zde velmi nesnadná a vyžaduje speciální péči.


Roztřepené vlasy

Proč je bezpodmínečně nutné pečovat o roztřepené vlasy?Roztřepeným vlasům chybí nejen lesk, jemnost a zdravý vzhled. jsou poškozené i uvnitř. Vlasy jsou bez lesku a působí slámovitě, špatně se rozčesávají a často mají sklon k lámavosti a třepení.


Péče o vlasy v zimě

Zatímco některé choroby v zimě ustupují nebo se jejich projevy zmírňují, pro nemoci vlasů a vlasové pokožky platí, že jim zima neprospívá. Zvýšená zátěž vlasové pokožky střídáním teplot, nošením pokrývek hlavy a k tomu nedostatek slunce a větší stres způsobují zvýšenou mastivost vlasů, a tedy zhoršení seboroické dermatitidy i častější výskyt lupů. Pacienti s těmito problémy proto musí zahájit potřebnou léčbu či vyhledat dermatologa.
Kamil Štětař 2008-2013