MASÁŽE

Klasické/regenerační masáže:

Pravidelné masáže povzbuzují krevní oběh, zklidňují nervový systém a posilují svaly. Podporují trávení, vytvářejí tak trvalou duševní a tělesnou pohodu. Navíc stabilizují a povzbuzují vnitřní orgány prostřednictvím jejich reflexních zón na povrchu těla. Uvolněné svaly se zbavují toxických látek. Vnitřní orgány jsou stimulovány k lepší funkci, k absorpci nutričních a výživných látek. Důsledkem masáže je relaxace svalstva, zlepšení krevního oběhu a práce lymfatického systému, posílení imunitního systému. Masáže zpomalují stárnutí pleti, především tvorbu vrásek, zlepšují výživu pokožky, eliminují kosmetické vady.Horká čokoládová masáž a zábal:

Horká čokoládová masáž je perlou mezi masážemi a zkrášlujícími procedurami. Procedura výborná na vyhlazení a zkrášlení pokožky, celulitidy, získání dobré nálady, odplavení toxických látek a uvolnění ztuhlých svalů.
Výjimečnost čokolády byla známa již před více jak 2 000 lety. Tehdy se vědělo že dodává tělu pocit dobré nálady a výrazně omlazuje pokožku. Dnes již víme čím je to způsobeno.

Čokoláda obsahuje mnoho užitečných prvků pro lidský organismus.
Pojďme se podívat na některé z nich:

- kakao zabraňuje pronikání volných radikálů
- je harmonizující a jemně stimulující
- theobromin obsažený v kakau působí podobně jako kofein, ale ne tak silně, působí na cévní zakončení v kůži a aktivuje látkovou výměnu
- čokoláda dokáže stimulovat v mozku tvorbu dopamínu a uvolňovat endorfíny a serotonin, zdroje štěstí
- díky čokoládové masáži či zábalu, tělo přes pokožku vstřebává vitaminy, aminokyseliny, minerály, antioxydanty
- má příznivý vliv na činnost srdce a detoxikaci, odplavení nežádoucích a toxických látek

Po čokoládové masáži se člověk cítí svěže a uvolněně. Čokoláda zajistí skvělý vzhled a péči o pokožku, pokožka bude svěží a krásná, svaly uvolněné a odpočaté. Vůně čokolády bude jen třešničkou na dortu, vítejte ve světě luxusní péče…Masáž lávovými kameny:

Představte si teplo přicházející z vulkanických kamenů do ztuhlých svalů, kombinované s masáží. Teplo a speciální masážní techniky dokonale uvolní tělo a mysl, zbavuje stresu a napětí. Masáž s kameny výborně stimuluje krevní oběh a lymfatický systém.
K této masáži se využívá speciálních lávových kamenů dovezených z Číny, které výborně akumulují teplo a zároveň se díky tomu uvolňují některé aniony kovů, přispívající k urychlení regenerace tkání. Lávové kameny mají mimořádně silnou energetickou vibraci. Tato vlastnost je využívána na odstraňování blokací důležitých bodů na meridiánech a rozproudění energie v našem těle. Pro zvýšení efektu je používáno exotických aromatických olejů, které umocňují pocit naprosté relaxace a uvolnění. Báječně si odpočinete a ještě dlouho po masáži budete cítit teplo z oblázků.Masáže pro těhotné:

Aromaterapeutická masáž těhotné ženy je relaxační a stimulační masáž nohou, bříška, rukou, šíje, obličeje, vlasové pokožky a zad přírodním olejem s využitím přírodních esenciálních olejů , kterými podporujeme zdraví těla i mysli.

Tato masáž je vhodná a bezpečná pro TĚHOTNÉ ŽENY - při masáži se jedná o tzv. pevné hlazení, nikoliv tlak!!!!Medová detoxikační masáž:

Jedná se o starou osvědčenou léčitelskou detoxikační metodu. Medová masáž využívá výborných účinků medu (především detoxikačních a reflexních) a kompresních masérských hmatů. Dochází tak k odstraňování starých usazenin a jedů až z hloubky tělesných tkání. Navíc přes reflexní zóny můžete medovou masáží příznivě ovlivňovat i jiné orgány.


Kdy jít na medovou masáž:
- vyčerpání a slabost v důsledku stresu
- opotřebování věkem
- některé chronické choroby
- nervové poruchy a stavy neklidu
- nezdravý způsob života

Kdy nemůžeme na medovou masáž:
alergie na med, infekční onemocnění, otevřené rány, problémy s pokožkou, krvácející stav v tělě (např. žaludeční vředy, menses, ...), rakovina, mrtvice, oční tlak, v těhoteství - max 20min. jemná masáž!!!


Po masáži doporučuje relaxaci formou chladivých obkladů-zábalů, např. okurkový, avokádový, jogurtový ...

Po masáží se nemusíte bát, že budete lepit. :-) Masírovanou část Vám důkladně otřeme nebo můžete využít naší sprchy.

K této masáži se využívá pouze kvalitní med od českých certifikovaných včelařů, v žádném případě nepoužíváme levný "rádoby med" ze supermarketů. Pouze kvalitní med má blahodárné účinky na tělo.

Med je odpradávna zařazován mezi přírodní zázraky - jako pochutina i jako podpůrný léčebný prostředek. Vlastnosti a léčivé účinky včelího medu znali a využívali již staří Číňané, Arabové, Egypťané, Řekové, Římané i jiné národy - na americkém kontinentě Indiáni.


Baňkování:

Baňkování je metoda známá již ze starověku. V Číně se stalo baňkování oficiální léčebnou metodou ve všech nemocnicích. Používá se nejen k odstranění bolesti, ale i k odstranění vnitřních zažívacích potíží. Baňky můžeme využít u rýmy, kašle a astmatických příznaků.
Dnes jsou baňky většinou koule ze skla nebo speciálního plastu, v nichž se vytvoří podtlak, jehož vlivem je do baňky částečně vtažena kůže s podkožím.


Účinek baňkování je trojí : mechanický (tělo se prokrví a uvolní) rexlexologický (ovlivňuje vnitřní orgány) metabolický (podpoří lymfatický systém a umožňuje odplavování škodlivin z těla).
Baňky se nechávají individuálně působit nad kritickými místy (lokální spasmy, místa bolestivých reflexních změn), nebo se jimi přejíždí dobře namazaná záda, čímž se masírované plochy velmi výrazně prokrví.
Mohou se také přikládat na akupresurní body, kdy podobně jako u akupresury je vyhledán reflexní bod ovlivňující určitý orgán v těle a ten se prostřednictvím baňky nabudí a reflexivně ošetří. Výborných účinků se dosahuje také cílenou lokální aplikací baněk, např. na postižený kloub z důvodu otoku a bolesti. Metoda je vhodná na problémy pohybového ústrojí, revmatismus, bolestivé stavy svalů, vaziva a kloubů. Příznivě působí na bolesti hlavy, únavu či následky stresu.

Četnost aplikací:
10x - mezi každou aplikací by měl být odstup cca 2 až 3dny
- při první aplikaci se dávají baňky na cca 10min
- při druhé aplikaci se dávají baňky na cca 13min
- při třetí aplikaci se dávají baňky na cca 15-20min

UPOZORNĚNÍ:
Téměř po každém baňkování dojde k popraskání drobných cévek s malými krevními výrony, vypadajícími jako modřina (o modřinu se však nejedná!!!). Tyto "kulaté" flíčky jsou na těle cca 2-3ýdny po masáži. Pokud máte v plánu jít na ples či bazén, raději toto promyslete ... :-)

Kamil Štětař 2008-2013